Múzeumok digitális tartalmai
Digitális tematikus múzeumtúrák
Digitális iskolai napok
Múzeumok közösségi oldalai
Múzeumok digitális tartalmai
Digitális tematikus múzeumtúrák
Digitális iskolai napok
Múzeumok közösségi oldalai
Digitális iskolai napok

Virtuális múzeumpedagógia és játékos tanulás a múzeumokkal!

Oldjátok meg közösen osztályoddal tematikus iskolai napjaink feladatsorát.

Munkácsy Mihály Múzeum

Digitális Edukációs Múzeumi Órák - DEMÓ 6

2023. március 13.

A Munkácsy Mihály Múzeum elődjét az 1899-ben megalakult Békéscsabai Múzeum-Egyesület hozta létre, amely 1914-re felépíttette a múzeumnak jelenleg is helyet adó Közművelődés Házát. Intézményünk 1951-ben vette fel a gyermekkorát Békéscsabán töltő festőművész, Munkácsy Mihály (1844–1900) nevét.

Fotó/Forrás: © Munkácsy Mihály Múzeum

A Munkácsy Mihály Múzeum a világ legnagyobb, festményekből és relikviákból álló Munkácsy gyűjteményével büszkélkedhet, mindemellett igen gazdag természettudományi, régészeti, néprajzi, történeti, képzőművészeti gyűjteményi anyagot őriz. Különleges, interaktív tárlataink közül nagy népszerűségnek örvend a festő életművét 21. századi eszközökkel bemutató „Munkácsy Mihály – Egy géniusz diadala”, valamint az „utazás TÉRben és IDŐben” – Békéscsaba az évezredek idővonalán címmel rendezett állandó kiállítás. Nagyszabású múzeumfejlesztési eredményeiért, látványos, új állandó kiállításaiért, színvonalas kiadványaiért és a határon túli szakmai kapcsolatok példaértékű ápolásának elismeréseként múzeumunk elnyerte „Az Év Múzeuma 2022” címet.


Fotó: Munkácsy Mihály - Egy géniusz diadala c. állandó kiállítás
Forrás: © Munkácsy Mihály Múzeum

Diétától a törött kardig

Korosztály: középiskola (történelem)

A békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum egy rendhagyó feladatsorral szeretné kiegészíteni az 1848-49-es eseményekkel kapcsolatos történelem tananyagot, amelyet Redmenta feladatlap formájában teszünk elérhetővé. Rendhagyó, hiszen a tesztben szereplő képanyag csaknem teljes egészében múzeumunk saját gyűjteményéből származik, és olyan érdekességek is szerepelnek benne, amelyek sehol máshol nem láthatóak, kizárólag a Munkácsy Mihály Múzeum helytörténeti kiállításában. (Ilyen pl. az ún. Máriás-kard, amelyet az aradi vértanúk egyike forgatott a szabadságharc idején, majd a világosi fegyverletétel után kettétörtek, így jelképezve a szabadságharc bukását.) Szeretettel ajánljuk ezt a feladatsort minden történelem iránt érdeklődő középiskolás diák számára.

Kellemes és hasznos időtöltést kívánunk!

Diétától a törött kardig

A megoldás, megoldókulcs linkje ITT érhető el.


A múzeum weboldala:
Munkácsy Mihály Múzeum (munkacsy.hu)

A múzeum Facebook oldala:
Munkácsy Mihály Múzeum

A múzeum instagram oldala:
Munkácsy Mihály Múzeum

Az esemény szervezője:
Mozaik Múzeumtúra

Az esemény koordinátora:
Örökség Kultúrpolitikai Intézet

Az iskolai program szervezője:
Felelős Szülők Iskolája

Facebook esemény:
DEMÓ 6 – Digitális Edukációs Múzeumi Órák